• НАЧАЛО
  • ВЕЛИКО ТЪРНОВО
    • ВЕЛИКО ТЪРНОВО
    • ГОРНА ОРЯХОВИЦА
    • ЛЯСКОВЕЦ
    • СВИЩОВ
    • СТРАЖИЦА
    • ЕЛЕНА
    • ЗЛАТАРИЦА
    • ПАВЛИКЕНИ
    • ПОЛСКИ ТРЪМБЕШ
    • СУХИНДОЛ
  • СТРАНАТА
    • БЛАГОЕВГРАД
    • БУРГАС
    • ВАРНА
    • ВИДИН
    • ВРАЦА
    • ГАБРОВО
    • ПЛЕВЕН
    • ПЛОВДИВ
    • РУСЕ
    • СОФИЯ
    • СТАРА ЗАГОРА
    • ШУМЕН
    • ДРУГИ В БЪЛГАРИЯ
  • СВЕТА
    • ЕВРОПА
    • АМЕРИКА
    • АЗИЯ
    • АФРИКА
    • ОКЕАНИЯ
  • ЛАЙФСТАЙЛ
    • ШОУБИЗНЕС
    • ИНТЕРЕСНО
    • ДРУГИ
    • НАШИЯТ КОМЕНТАР
  • СПОРТ
    • БЪЛГАРИЯ
    • СВЯТ
Times.bg
  • Контакти
  • Правила и условия за ползване на сайта
Times.bg

септември 30th, 2023
  • НАЧАЛО
  • ВЕЛИКО ТЪРНОВО
    • ВЕЛИКО ТЪРНОВО
    • ГОРНА ОРЯХОВИЦА
    • ЛЯСКОВЕЦ
    • СВИЩОВ
    • СТРАЖИЦА
    • ЕЛЕНА
    • ЗЛАТАРИЦА
    • ПАВЛИКЕНИ
    • ПОЛСКИ ТРЪМБЕШ
    • СУХИНДОЛ
  • СТРАНАТА
    • БЛАГОЕВГРАД
    • БУРГАС
    • ВАРНА
    • ВИДИН
    • ВРАЦА
    • ГАБРОВО
    • ПЛЕВЕН
    • ПЛОВДИВ
    • РУСЕ
    • СОФИЯ
    • СТАРА ЗАГОРА
    • ШУМЕН
    • ДРУГИ В БЪЛГАРИЯ
  • СВЕТА
    • ЕВРОПА
    • АМЕРИКА
    • АЗИЯ
    • АФРИКА
    • ОКЕАНИЯ
  • ЛАЙФСТАЙЛ
    • ШОУБИЗНЕС
    • ИНТЕРЕСНО
    • ДРУГИ
    • НАШИЯТ КОМЕНТАР
  • СПОРТ
    • БЪЛГАРИЯ
    • СВЯТ
Home
Велико Търново Област
Велико Търново

Велико Търново посреща новата учебна година с повече първокласници и добри новини за училищата

септември 15th, 2023 Таймс БГ Велико Търново

Велико Търново

Близо 750 първокласници прекрачиха прага на училищата във Велико Търново и общината – с 50 повече от миналата година. Тази добра новина кметът на старопрестолния град Даниел Панов обяви в Средно училище „Емилиян Станев“ – най-голямото в града, региона и Централна България. Той се запозна с първолаците от шестте паралелки, подари им специално изработени образователни книжки и им пожела смело да разлистват буквара.

120 първокласници чуха за първи път звънеца в ОУ „Св. Патриарх Евтимий“, където Даниел Панов също бе гост на тържеството за 15-и септември. Нова площадка за спорт и игра е изградена в училището, носещо името на последния търновски патриарх, покровител на Старта столица, духовник и просветител.

Учебната година започна с отлична новина за Основно училище „Бачо Киро“. Даниел Панов съобщи, че сградата ще бъде цялостно модернизирана и разширена по проект на Общината и учебната институция, финансиран по Плана за устойчивост и развитие. ОУ „Бачо Киро“ е сред най-добрите в страната и е на първо място в областта по резултати от външното оценяване, каза директорът Владимир Николов.

Основно училище „Петко Р. Славейков“ също започна новата година с нов облик – сградата е санирана и топлоизолирана, покривът е ремонтиран, поставена е дограма с висока енергийна ефективност и е монтирана съвременна отоплителна инсталация.

„Радвам се, че великотърновци, чиито деца учат тук, са доволни от мерките за енергийна ефективност, приложени в училището с проекта, реализиран от Общината. А отделно от него, училищното ръководство и колектив са подобрили класните стаи“, коментира Даниел Панов след разговорите си с десетки родители. Хората не скриха разочарованието си от некоректна и невярна публикация в местна медия за ремонта в ОУ „Петко Р. Славейков“. Гост на тържеството в училището новата учебна година бе заместник-кметът Снежана Данева-Иванова.

На всички деца и ученици Даниел Панов благодари за постигнатите досега успехи, с които те защитават името на Велико Търново като център на просветата. Признателност кметът изказа към учителите – за благородната професия, на която са отдали живота си, както и към родителите.

А на 15 септември добрите новини за великотърновските училища не липсваха. Цялостно модернизирана ще бъде Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ с проект на Общината, одобрен по Плана за възстановяване и устойчивост. Гост на откриването бе председателят на Общинския съвет Венцислав Спирдонов. Хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ вече има четири пъти повече ученици спрямо 2018-а година. Спасяването на най-старата великотърновска гимназия доказва своя смисъл. В СУ „Владимир Комаров“ ще реализират проект за доизграждане на центъра за автоматизирано управление в подкрепа на професионалното образование. Гост там бе заместник-кметът проф. Георги Камарашев.

В с. Беляковец бе открито Частно начално училище „АзБуки“, гост бе заместник-кметът Снежана Данева-Иванова.

А заместник-кметът Нейко Генчев уважи първия учебен ден в ПМГ „Васил Друмев“ и Професионалната гимназия по електроника.

  • Tags
  • Велико Търново
  • на фокус
  • първи учебен ден
  • първокласници
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest

Още от категорията

Великотърновски огнеборци спасиха испанска студентка при инцидент на пропастта на Люлката на любовта Велико Търново
септември 29th, 2023

Великотърновски огнеборци спасиха испанска студентка при инцидент на пропастта на Люлката на любовта

Възпитаници от Випуск 1973 на ВТУ, специалност "История" се срещнаха след половин век Велико Търново
септември 29th, 2023

Възпитаници от Випуск 1973 на ВТУ, специалност "История" се срещнаха след половин век

Областният управител Ивайло Здравков инициира двудневна национална среща на губернаторите Велико Търново
септември 29th, 2023

Областният управител Ивайло Здравков инициира двудневна национална среща на губернаторите

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
сеп. 29th 10:03 PM
Велико Търново

Великотърновски огнеборци спасиха испанска студентка при инцидент на пропастта на Люлката на любовта

сеп. 29th 9:48 PM
Свищов

Футболен турнир под егидата на Община Свищов ще се проведе на 14 и 15 октомври

сеп. 29th 8:22 PM
Велико Търново

Възпитаници от Випуск 1973 на ВТУ, специалност „История“ се срещнаха след половин век

сеп. 29th 7:53 PM
Лайфстайл

Александра Кръстева с корона от световен конкурс

сеп. 29th 4:11 PM
Горна Оряховица

100 репродукции на графики на Рембранд показва Художествена галерия „Недялко Каранешев“

Избор на редактора
Зов за помощ: Петгодишният Давид се нуждае от финансова подкрепа за лечение на аутизъм

Зов за помощ: Петгодишният Давид се нуждае от финансова подкрепа за лечение на аутизъм

Зов за помощ: Младата Марина Николова се нуждае от подкрепа за лечение на онкологично заболяване в Турция

Зов за помощ: Младата Марина Николова се нуждае от подкрепа за лечение на онкологично заболяване в Турция

24 май: Пише ли някой на глаголица днес?

24 май: Пише ли някой на глаголица днес?

  • НАЧАЛО
  • ВЕЛИКО ТЪРНОВО
  • СТРАНАТА
  • СВЕТА
  • ЛАЙФСТАЙЛ
  • СПОРТ
  • Обратно горе

Съдържанието на Информационна агенция TIMES.BG и технологиите, използвани в интернет страницата, са под закрилата на Закона за авторското право и сродните му права. Всички текстови, аудио, видео, фотографски и графични изображения, публикувани в базата данни, са собственост на Информационна агенция TIMES.BG, освен ако изрично е посочено друго. ПОЛЗВАТЕЛИТЕ и АБОНАТИТЕ се задължават да използват материали от информационната база данни съгласно Общите условия на Информационна агенция TIMES.BG и действащото в Република България законодателство.

Контакти⠀⠀|⠀⠀Правила и условия за ползване на сайта

© 2014-2023 Информационна агенция Times.BG , Всички права запазени!
Изработка на уеб сайт: Изработка на уеб сайт, лого дизайн от AdvaWorx!