Протестираща хвърли топка, направена от пяна за бръснене, в лицето на бившия финансов министър на Германия Кристиан Линднер по време на предизборно събитие на Свободната демократическа партия (СвДП), предаде ДПА.
На видеозаписи онлайн се вижда как жената хвърля топката в лицето на Линднер, докато той произнася реч. Самият той публикува клип на станалото в социалната мрежа „Екс“. Говорителка на СвДП разказа за случая и пред ДПА.
Линднер вкуси от пяната и продължи речта си. „За жалост не беше сметана“, пошегува се той, докато бършеше лицето си. „Можеше да се постараят повече, за да мога да извлека и аз някаква полза“, добави той.
Бившият финансов министър говори в североизточния университетски град Грайфсвалд.
Жената, която хвърля пяната, веднага e повалена на земята от негов охранител.
Говорителката на партията определи станалото като неприемливо нападение.
Линднер заяви, че ще продължи по план ангажиментите си за деня, свързани с предизборната кампания.
Линднер, чието уволнение от канцлера Олаф Шолц доведе до разпадане на тройната управляваща коалиция в Германия, ще се бори за успешното представяне на Свободната демократическа партия на изборите през февруари.
Партията изостава в проучванията, като получава подкрепа около 5-процентния праг, необходим за влизане в германския парламент.
Източник: Дарик нюз