Откриха нови STEM кабинети в училището в еленското село Константин

image

19 май 2026

image
В ОУ „Отец Паисий“ в село Константин бяха официално открити два нови STEM кабинета – „Зелени технологии и устойчиво развитие“ за децата от начален етап и кабинет по „Математика и информатика“ за по-големите ученици.
Новите образователни пространства ще предоставят на децата възможност да развиват логическо мислене, креативност и практически умения. В STEM кабинета по математика и информатика учениците ще работят в модерна технологична среда, а в кабинета „Зелени технологии и устойчиво развитие“ най-малките ще научават повече за опазването на природата и отговорното поведение към околната среда.
Тържественото откриване започна с приветствие от директора на училището Таня Димитрова и кратка празнична програма, в която се включиха и бъдещите първокласници от Детска градина „Щастливо детство“ в село Константин.
Специални гости на събитието бяха заместник-кметът „Хуманитарни дейности“ в община Елена Десислава Шопова, кметът на село Константин Лютви Османов, директорът на дирекция „Хуманитарни дейности“ в община Елена Христо Захариев, както и директори на училища на територията на общината – Анета Ламбурова от НУ „Иларион Макариополски“, Стелиана Петкова-Добрева от ОУ „Христо Ботев“ в село Беброво, Петя Иванова – директор на Центъра за подкрепа за личностно развитие, както и много колеги и приятели на училището.
С развитието на технологиите и благодарение на политиката на Министерството на образованието и науката подобни модерни образователни пространства вече се превръщат в реалност. В условията на високотехнологична STEM среда учениците ще имат възможност да изследват, да генерират идеи, да търсят решения и да развиват умения, необходими за бъдещето.
В новите STEM кабинети учениците ще бъдат активната страна в учебния процес, а учителите ще имат ролята на ментори и помощници. Децата ще могат свободно да експериментират, да допускат грешки, да се учат едни от други, да задават въпроси, да изследват и да решават реални проблеми.
Всички гости на събитието получиха красиви подаръци, изработени от децата от село Константин, за което отправиха искрени благодарности към малчуганите и техните учители.
image

нови STEM кабинета

с. Константин

Сподели:

Още от категорията