Млади доброволци от Горна Оряховица се включиха с инициатива в националната АНТИСПИН кампания

image

15 май 2026

image
Червена панделка с дължина от близо 2,5 метра окачиха на сградата на Младежкия дом в Горна Оряховица учениците от Младежкия доброволчески клуб „Превенции“ към Комисията за противообществени прояви при Община Горна Оряховица и Клуб БМЧК при Средно училище „Вичо Грънчаров“. Инициативата е част от националната Антиспин кампания, която се отбелязва ежегодно в третата неделя на месец май. Младежите с готовност се включиха в кампанията по повод Световния ден за съпричастност към засегнатите от вируса на HIV. Те изработиха екокошчета, които раздадоха в горнооряховските училища, за да се съберат чисти текстилни отпадъци с червен цвят и сами изработиха голямата панделката. Днес тя бе окачена от доброволците на сградата на Младежкия дом.
На 17 май (неделя) червената панделка ще бъде осветена, а горнооряховчани, желаещи да изразят съпричастност, могат да запалят свещ на прозореца на домовете си в 21:00 ч., като знак на почит към жертвите на СПИН и подкрепа към техните близки.
Проявите, в рамките на антиспин кампанията в областта, се организират от РЗИ – Велико Търново
image

Антиспин кампания

доброволчество

ученици

червена панделка

Сподели:

Още от категорията