Иран: Получихме сигнали от САЩ за готовност за продължаване на преговорите

image

15 май 2026

image

Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че Техеран е получил послания от Съединените щати, показващи готовност от страна на администрацията на президента Доналд Тръмп да продължи разговорите, насочени към прекратяване на войната в Близкия изток.

„Преди няколко дни се твърдеше, че Съединените щати са отхвърлили иранското предложение или отговора на Иран на американското предложение, след като г-н Тръмп публикува в социалните мрежи, че то е неприемливо“, заяви Арагчи пред журналисти в индийската столица, информира БГНЕС.

„След това обаче отново получихме послания от американската страна, че са готови да продължат разговорите и взаимодействието“, добави иранският външен министър.

Източник: БТВ

image

Иран

преговори

продължаване

САЩ

Сподели:

Още от категорията