Задържаха четирима за стрелбата по автобус от градския транспорт в Перник
10 май 2026
Полицията в Перник задържа четирима за вчерашната стрелба по автобус № 20 в квартал „Изток“.
Органите на реда са установили всички лица, като сред тях има и непълнолетни.
Намерено и иззето е и оръжието на престъплението, което е пистолет със сгъстен въздух и сачми.
„Прибирам се от работа и изведнъж чувам един много силен шум. След това последва пръсване на прозорците и всички бяхме в шок“, разказа очевидката Никол Колева пред НОВА. Тя обясни, че звукът е бил много силен, наподобяващ гърмеж, а три от прозорците са станали „на сол“.
Потърпевшата призна, че се чувства стресирана от преживяното, но няма друг избор за придвижване в късните часове.
Веднага след спирането шофьорът е излязъл от кабината и е потвърдил пред пътниците, че според него не става въпрос за удар с камък.
Въпреки сериозните материални щети, при нападението няма пострадали хора. В превозното средство е имало трима пътници, шофьор и кондуктор.
За инцидента алармира кметът на Перник Станислав Владимиров.
Източник: Нова телевизия

Света
Лайфстайл
Спорт