Задържаха четирима за стрелбата по автобус от градския транспорт в Перник

image

10 май 2026

image

Полицията в Перник задържа четирима за вчерашната стрелба по автобус № 20 в квартал „Изток“.

Органите на реда са установили всички лица, като сред тях има и непълнолетни.

Намерено и иззето е и оръжието на престъплението, което е пистолет със сгъстен въздух и сачми.

„Прибирам се от работа и изведнъж чувам един много силен шум. След това последва пръсване на прозорците и всички бяхме в шок“, разказа очевидката Никол Колева пред НОВА. Тя обясни, че звукът е бил много силен, наподобяващ гърмеж, а три от прозорците са станали „на сол“.

Потърпевшата призна, че се чувства стресирана от преживяното, но няма друг избор за придвижване в късните часове.

Веднага след спирането шофьорът е излязъл от кабината и е потвърдил пред пътниците, че според него не става въпрос за удар с камък.

Въпреки сериозните материални щети, при нападението няма пострадали хора. В превозното средство е имало трима пътници, шофьор и кондуктор.

За инцидента алармира кметът на Перник Станислав Владимиров.

Източник: Нова телевизия

image

автобус

Перник

стрелба

Сподели:

Още от категорията