Седем колоездачи от Джиро д’Италия са били докарани във великотърновската болница

image

9 май 2026

image
Общо 7 са колоездачите, които след падането край Мерданя са докарани в областната болница, съобщиха от лечебното заведение.
Един от тях е с фрактура на таза и в момента с линейка се транспортира към УБАЛСМ “Н. И. Пирогов”.
Четирима до момента са освободени, след като са били прегледани, а раните им обработени.
Останалите също са с леки наранявания и предстои да се вземе решение дали да бъдат хоспитализирани или също ще бъдат освободени.
Всички са от различни националности.
Министърът на здравеопазването Катя Ивкова изрази благодарност към спешните медици и екипа на МОБАЛ “Д-р Стефан Черкезов” за бързите действия и грижите за пострадалите.
image

болница

Велико Търново

Мерданя

седем колоездачи

Сподели:

Още от категорията