Катастрофата със загинали украинци край Малко Търново: Шофьорът не дръпнал ръчната спирачка

image

22 април 2026

image

При тежката катастрофа с автобус край Малко Търново са загинали двама украински граждани, ранени са десетки други.

Инцидентът стана рано тази сутрин, само на километри преди границата с Турция, докато група туристи пътувала на екскурзия до Истанбул.

По първоначални данни автобусът е потеглил сам и се е преобърнал в крайпътно дере.

Шофьорът е слязъл от превозното средство и не е дръпнал ръчната спирачка. Автобусът потегля назад, излиза от пътя и се преобръща в близкото дере.

Сред оцелелите има хора, които разказват за секунди на паника и хаос.

„Шофьорът слезе от автобуса и забрави да дръпне ръчната спирачка. Автобусът се обърна. Всеки според късмета си, някои умряха, други останахме живи„, каза пътник.

В автобуса са пътували 37 украински граждани и двама шофьори. Част от пътниците успяват да излязат сами, други остават затиснати между седалките в преобърнатото превозно средство.

Първи на мястото пристигат екипи на Спешна помощ, пожарната и полицията. Започва спешна евакуация на ранените.

„Доколкото разбрахме, свършила му е нафтата и потегля назад, и самостоятелно катастрофираха. Нямало е вътре водач“, каза фелдшер от Спешна помощ.

Пострадалите са със счупвания на различни места.

Част от пострадалите са транспортирани до Бургас с множество травми и съмнения за сериозни наранявания. В спешното отделение лекарите започват незабавни прегледи и образна диагностика.

„В момента започва да се извършва образна диагностика. Има контузии на гръден кош, контузия на гръбначен стълб, контузия на глава. В задоволително състояние са, в съзнание са. Контактни и адекватни към настоящия момент“, съобщи заместник-директорът на УМБАЛ – Бургас д-р Светослав Тодоров.

Разследването тепърва ще изяснява дали трагедията е причинена от техническа неизправност, човешка грешка или комбинация от двете.

 

image

автобус

катастрофа

Малко Търново

Сподели:

Още от категорията