Бавачката на загиналите деца в Литница: Отидох за дърва, върнах се и къщата гореше

image

26 януари 2026

image

Вчера във врачанското село Литница стана тежка трагедия – две близначки на година и един месец загинаха при пожар в дома си. Пламъците обхванали стаята, в която спели двете малки момиченца.

По първоначални данни за децата се грижела бавачката им, която в следобедните часове отишла да донесе дърва от двора. Къщата се отоплявала с печка на твърдо гориво. Когато се върнала, пожарът вече започнал.

Все още не е ясна точната причина за пожара, но според предварителни данни огънят е тръгнал от печката.

„Спахме тримата. Отидох да взема дърва, а когато се върнах, къщата гореше„, разказа бавачката.

„Когато пристъпих към стъпалата, вече изкарваха едното дете, но то беше загинало. Пламъците бяха огромни и не можехме да влезем за другото дете“, допълни друг близък.

Местната общност е в шок от трагедията, а социалните служби и разследващите продължават работа на място, за да изяснят обстоятелствата около пожара.

image

бавачка

загинали деца

Литница

Сподели:

Още от категорията