Ученик е заплашил с нож и ограбил момче в София
17 септември 2025
16-годишен ученик e заплашил с нож и ограбил 17-годишен младеж в София. Извършителят е задържан от екипите на Пето РПУ в столицата, съобщава БНР.
Илия Кузманов, началник на Пето районно полицейско управление в София, даде повече подробности по случая:
От полицейското управление отчитат намаление на уличните грабежи. В същото време се увеличават случаите, в които полицаите засичат непълнолетни извършители на подобни престъпления:
„Тревожна е тенденцията. Ценностната система е сериозно деградирала. Явно усилията трябва да бъдат насочени както от родителите, така и от училище. Разбира се, и от служителите на Министерството на вътрешните работи за по-засилена превенция в това отношение„.
От полицията обясниха и за още един разкрит грабеж. При него е задържан човек, откраднал златни накити от възрастна жена.
Източник: Дарик нюз

Света
Лайфстайл
Спорт