Родилка почина в болница в Русе, дни след като стана майка

image

25 август 2025

image

Родилка е починала няколко дни след като стана майка. Близките ѝ обвиняват Акушеро-гинекологичния комплекс на Университетската болница „Канев“ в Русе.

21-годишната Габриела от Две могили е влязла в болницата в напълно добро здравословно състояние, твърдят от семейството ѝ. След раждането е имала болки в долната част на стомаха, но не е получила необходимото внимание от медиците, твърдят близките на родилката.

Роднините на Габриела настояват за пълно разследване и понасяне на отговорност за смъртта ѝ.

Разпоредена е вътрешна проверка в болницата.

Сподели:

Още от категорията