Отец Каваленов ще представлява България на погребението на папа Франциск

image

22 април 2025

image

Епископът на Никополската епархия отец Страхил Каваленов ще представлява България на погребението на папа Франциск. Това определи епископската конференция на католическата църква в България.

Той беше и личен преводач на папа Франциск при посещението му в България през май 2019 г.
„Наистина той отиде при всички. Това събитие за мира, което организирахме тогава, беше изключително. В него се включиха представители на всички вероизповедания в България. Ще го запомня като светла личност, изключително светъл човек“, каза отец Каваленов.

„Покрусена е нашата общност, защото загубата е огромна. Такъв духовен водач, какъвто беше папа Франциск, не се среща често. Загубихме наистина един прекрасен лидер, прекрасен водач. Светият отец папа Франциск постави много висока летва, която наследникът, който ще бъде избран на предстоящия конклав, ще продължи тази линия“, добави отец Каваленов.

Франциск – папата на обикновените хора

До погребението на папа Франциск, по време на всички литургии в католическите храмове в Никополска епархия, ще бъде четена молитва за Светия Отец, а десетки миряни идват в църквите, за да се помолят и да изкажат своята благодарност към водача на Римокатолическата църква.

image

oтец Каваленов

България

папа Франциск

Сподели:

Още от категорията