Още един отбор на „Етър“ има сериозен шанс да влезе в елитните групи на България! Това са юношите U16 с треньор Десислав Божков, които днес биха в полуфинален бараж първенеца на Югоизточната зона „Нефтохимик“ (Бургас). Великотърновският клуб вече има представители в елитните U15 и U17 групи.
В мача, игран на неутрален терен в Стара Загора, „виолетовите“ надиграха с 1:0 бургазлии. Единственото попадение в мача вкара в 75-ата минута Александър Тодоров.
Четири отбора спорят за едно място за елитната U16 група. В другия полуфинал, игран днес на стадион „Ивайло“, “Фратрия“ (Варна) победи „Миньор“ (Перник) с 2:1. Така на финала на 16 юни, неделя, възпитаниците на Десислав Божков ще срещнат „Фратрия“.
Горнооряховският „Локомотив“ не можа да се пребори за влизане в елитната U17 група. На полуфинала, игран днес в Попово, „железничарите“ бяха разбити с категоричното 5:0 от връстниците си от „Фратрия“. Другият полуфинален бараж в Пловдив бе между „Черноморец“ (Бургас) и „Миньор“ (Перник).